Yok gülüm daha dün çıkmış kitap piyasaya, bekleyip göreceğiz. Her şey düşmez internete, düşerse…
Ben bulurum!
Kaldı ki…
O, hadi adam demiş olalım…
Ondan AKP öylesine korkuyordu ki…
SATTI KENDINI, SATTI VATEN VE MILLETI…
Birde ona para mı kazandıracaksın, ONUN her tarafı bilgi olsa…
Kaç yazar?
Bir vatan haininden olmaz vatanperver!

Biliyorsun…
Canimi iste, canim senin. Ben sana alırdım…
AMA…
Sen beni senden uzaklaştırdın!

Ismarla 20€

Daha birkaç gün oldu olmadı

Haliyle gazeteci değilim, yok öyle kimi siyasetçiye, kurum veya kuruluşa yönelik bağlantılarım…
Salt…
Mantıki yaklaşım, hep diyorum, dedim, diyeceğim…
Güncel olayları, uluslararası bağlantıları takip ederim. Yazdım Katar’ı, Kuveyt’i…
Suudileri…
Kardeş ben daha ne yapabilirim?

Zeynep Hanim yazdı yine…
Daha ayrıntılı!

Not: Y-CHP ve İyi Parti…
Dün duyduğumda anlam veremedim, sevgili cesur yürekleri okuyunca anladım anlayacağımı…
Ancak…
Affedersiniz, OROSPUYA DON yetiştiremezsiniz…
Giyer, giyinmiş gibi görünür…
Bir bakmışsın bacaklar omuzlardadır!!!

“İslam ordusu kuracağız” derken…
23 Nisan 2018

“Bugün 23 Nisan, neşe doluyor insan” demek isterdim…
Ama “Yeni Türkiye”de ne mümkün!
Neredeyse “kandırmayanın kalmadığı” bir iktidar tarafından yönetilen bir ülkede yaşıyoruz.
ABD’den hem Obama hem Trump, İsrail, FETÖ, Birleşik Arap Emirlikleri, PKK, bilumum Avrupa ülkeleri, topluca Avrupa Birliği, ölen kralı uğruna yas ilan ettikleri Suudi Arabistan, birlikte “megri megri” diye şarkı söyledikleri Barzani, “kardeşim” dedikleri Esad…
AKP’nin elinde kala kala bir Katar kalmıştı. O da “kardeşim” olmaktan çıktı çıkıyor.
Katar’dan AKP’ye ilk darbe Kıbrıs meselesinde gelmişti zaten; Katarlılar, AKP iktidarının tüm itirazlarına rağmen Rumlarla Akdeniz’de petrol/doğalgaz arama işine girmişlerdi.
AKP bunu “kandırma” olarak kabul etmeyip, Enerji Bakanı Albayrak’ın ağzından “Katar bizi üzdü” açıklamasıyla geçiştiriyordu ki, ikinci darbe geldi.
Katar, daha bir sene önce savaşın eşiğine geldiği Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri’yle birlikte, Türkiye’ye karşı ABD ile iş tutmaya hazırlanıyor.
ABD’NİN PLANI; ARAP ÜLKELERİNİ PYD’YE “KALKAN” YAPMAK
ABD, Suriye’de Fırat’ın doğusunda kalan ve PKK terör örgütü tarafından kontrol edilen bölge için yeni planlar içinde. Ve bu planlarda, AKP’nin bir dönem pek iyi ilişkiler içinde olduğu Arap ülkelerine “başrol” verilecek gibi. PYD-YPG’nin kontrol ettiği bölgeye, Suudi, BAE, Mısır ve Katar askerlerinden oluşacak ortak bir güç yerleştirilmesi gündemde.
ABD’nin planı tam anlamıyla “bir taşla iki, hatta üç-dört kuş” vurma amaçlı…
– Suriye’de Fırat’ın doğusunda kalan bölgede PYD-YPG’nin kontrolünü sürdürmek;
– Ancak PYD-YPG’yi Türkiye’ye karşı korumak için Amerikan askerlerini değil, Arap ülkeleri askerlerini “kalkan” yapmak. Bunu yaparken de, arka planda bölgedeki etkinliğini iyice pekiştirmek.
– Amerikan askerleri yerine Arap askerlerini bölgeye yerleştirerek masrafları azaltmak, mali yükü zengin Araplar’ın üzerine yıkmak.
– Suriye’de giderek artan İran yayılmacılığının karşısına kendi askerleri yerine, Sünni Arap ülkelerinin askerlerini caydırıcı güç olarak yerleştirmek.
Kısacası:
AKP iktidarının 15 Temmuz darbe girişiminde rolü olduğunu yandaş medya aracılığıyla hemen her gün haykırdığı Birleşik Arap Emirlikleri…
Ne Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, ne de AKP hükümetinin hiç hazetmediği Sisi’nin Mısır’ı…
Cumhurbaşkanı’nın, AKP’li hemen hemen tüm bakanların neredeyse her ay bir vesileyle ziyaret etmelerine rağmen, Türkiye’ye hiç resmi ziyarette bulunmayan Veliaht Prens Muhammed bin Salman’ın Suudi Arabistan’ı…
Bunlar yetmezmiş gibi, hem Erdoğan’ın, hem de AKP hükümetinin Ortadoğu’da en çok güvendikleri ülke Katar’ın askerleri, güney sınırımıza yerleşmeye hazırlanıyor. Katar henüz tam olarak ikna olmuş değil. Ancak diplomatik kulislerde Katar Emiri’nin ABD aracılığıyla Suudiler’le barışmanın, Ortadoğu’da da “asrın lideri” olmanın yolunu aradığı konuşuluyor. (İlginçtir, Katar Emiri bizzat Moskova’ya gidip S-400 aldı, ABD’ye gidip milyar dolarlık uçaklar aldı. Bu alışveriş listesi size de bir şeyler hatırlatıyor mu?)
Geçen hafta yapılan son Arap Birliği toplantısı sonrasında, ABD’nin bu planının çok kısa zamanda yürürlüğe gireceğinin ilk işaretleri de verildi. Toplantı sonrasında yapılan açıklamalarda, Suudi-BAE-Mısırlı liderlerin hedefinde iki ülke vardı; İran ve Türkiye. Bunu da diplomatik bir dille, “Ortadoğu’da Arap olmayan iki Müslüman ülkenin Suriye’de etki alanları kurmaya çalışmakla” suçladılar.
Nereden nereye…
“İslam ordusu” kuruyoruz diye yola çıkıp, Suudi Arabistan’da “düzenlenen geçit töreninde, Arap bayrağının arkasında Türk askerini yürütmek” AKP iktidarına nasip olmuştu.
Şimdi o Suudi Arabistan bayrağı güney sınırımızda, bize karşı dalgalanmaya hazırlanıyor…
Kandırıla kandırıla baskın seçime gidiyoruz biz de…
ABD, PAPAZ BRUNSON İÇİN BASTIRIYOR
Hem FETÖ, hem de PKK terör örgütleri ile bağlantılı olmakla suçlanan, hakkında ömür boyu hapis cezası istenen Amerikan vatandaşı Papaz Andrew Brunson davası büyüyor…
ABD, 16 Nisan’daki Brunson davasını hem Büyükelçilik görevlileri, hem de bizzat bu dava için Washington’dan gelen bir kongre heyeti ile izledi.
Ancak ABD’nin bu “gövde gösterisine” rağmen mahkeme Papaz Brunson’un tutukluluk halinin devamına karar verince, Washington’dan gelen işaretler de sertleşti.
ABD, Brunson için Türkiye’ye, yasama/yürütme/yargı organlarının tümüyle bastırıyor.
ABD yürütme organı adına ses, en üst düzeyden, bizzat Başkan Donald Trump’tan geldi. Attığı ‘tweet’le “Brunson casussa, ben daha fazla casusum” diyen Trump’ın ardından, Amerikan yönetiminin iki numarası, Başkan Yardımcısı Pence de tweet atıp, Brunson’un tutuklanmasının “yanlış olduğunu” söyledi, “Türkiye’nin Brunson’u evine gönderme zamanı geldi” dedi.
ABD’nin yasama organı ise sadece sosyal medya mesajları ile yetinmedi…
Cumhuriyetçi Senatör James Lankfort ile Demokrat Senatör Jeanne Shaheen ortak bir yazılı açıklama yaparak, Papaz Brunson’un tutukluluk halinden doğrudan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı sorumlu tuttular ve ABD Dışişleri Bakanlığı’ndan, Brunson’un tutuklanmasından sorumlu olan Türk yetkililere karşı “yaptırım uygulamasını isteyeceklerini” açıkladılar.
Bu iki senatör durmadı; 100 üyeli ABD Senatosu’ndan 66 senatörün imzasını aldıkları bir mektup yazıp, Türkiye’ye gönderdiler. Mektupta da yine Brunson’un salıverilmemesi halinde Türkiye’ye yaptırımlar uygulanacağını tehdidinde bulundular.
Bu yaptırımların neler olabileceğinin işaretini ise ABD Kongresi’nde geçen hafta yapılan oturumda Dışişleri Bakanlığı’ndan Wess Mitchell verdi.
Mitchell; Rusya’dan S-400 alımı nedeniyle Türkiye’ye yaptırım uygulanabileceğini; Türkiye’nin F-35 savaş uçağı projesinden çıkarılabileceğini, bazı Türk yetkililere karşı bazı kişisel yaptırımlar olabileceğini ima etti.
Brunson konusunda, Amerikan yargı cephesinden Türkiye’ye karşı ilginç bir işaret verildi…
Halkbank eski Genel Müdür Yardımcısı Hakan Atilla’ya verilecek cezanın açıklanacağı tarih olarak 11 Nisan açıklanmıştı.
Ancak bu tarih önce Brunson’un İzmir’deki ilk duruşma tarihi olan 16 Nisan sonrasına, 7 Mayıs’a atıldı.
Brunson ilk duruşmada salıverilmeyip, sonraki mahkeme için 7 Mayıs tarihinin verilmesinin ardından, Atilla’nın duruşma tarihi de bu kez 16 Mayıs’a ertelendi.
Resmi olarak New York’taki ve İzmir’deki bu iki dava arasında herhangi bir ilişki olmasa da tarihlerin birbirine paralel olarak değişmesi, elbette akıllarda soru işaretleri bıraktı.
Gazeteci Deniz Yücel olayında yaşadık; Alman pasaportu Yücel’i, bir yıl tutukluluk sonrasında hapishaneden çıkarıp ülkeden ayrılmasını sağladı.
Benzer bir sürecin Papaz Brunson ile yaşanıp yaşanmayacağını ise 7 Mayıs’ta göreceğiz…
* * *
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun. Atatürk’ün ve arkadaşlarının Türkiye için yaptıklarını unutmayın. Umudunuzu hiç kaybetmeyin. Biz buradayız ve çok kalabalığız…

https://www.sozcu.com.tr/2018/yazarlar/zeynep-gurcanli/islam-ordusu-kuracagiz-derken-2365524/

Çok güzel, harikulade, fevkalade, mükemmelll

Portakal çiçeği kadınlar…
22 Nisan 2018

Yeni tanıştığımız orta yaşlarda güzel kadın sormuştu:
“Portakal çiçeğini bilir misiniz?..”
“Bilmem” dedim…
“Nasıl bilmezsiniz, bilmeniz lazım…”
“…….!”
*
İki saat “portakal çiçeğini” anlattı:
“Portakal çiçeği, aynı anda olgunlaşmış meyvesi ile birlikte açan tek çiçektir… Meyve ile çiçek aynı anda, aynı daldadır…”
*
Benim okurlarım başkadır, hiçbir şeyi boşuna söylemezler…
Uzun zaman “Portakal çiçeğini” düşündüm, kitapları karıştırdım, kim bilir kaç kişiye “Portakal çiçeğini bilir misin?” diye sordum…
Yanıt bulamadım…
*
Günler sonra bir anda geldi:
Portakal çiçeği kendisiydi…
Ve “Portakal çiçekleri” hep gözümün önündeydi…
Olgunlukları ile gençlikleri bir arada olan kadınlardı…
Bilgelik ile terk edilmemiş gençlik…
Yetişkinlik ile tazelik…
Geçmiş ile gelecek…
Meyve ile çiçek…
Önünüze konulan bir bilgeliğin derinliğinde siz işte böyle çırpınırken, kıkır kıkır gülüştü portakal çiçekleri…
*
Böyleydi yazım…
Aradan kaç sene geçti bilmiyorum…
Bugün hâlâ biraz umudumuz varsa, portakal çiçekleri sayesindedir…
Okullarda ne öğretilirse öğretilsin, evde çocuğuna Mustafa Kemal’i anlatan bilgelikten sonra… Saçına tokasını sokup meydanlara coşkuyla koştular portakal çiçekleri…
Gidin bakın…
Anıtkabir’de hep onlar; çocuklarını elinden tutup getirmişler, hem bebeklerinin hem kendilerinin ellerinde birer küçük bayrak var…
Anlı şanlı, rütbeli-rütbesiz erkekler toz olurken…
Onlar; işyerlerinde, çarşıda, pazarda, atölyelerde, okullarda, sosyal medyada, sokaklarda, meydanlarda, yaşamın her yerinde, narinlikleri ile dirençleri bir aradalar…
*
Yıllardır söylüyorum:
Gidişin kadınların elinden olacak…
Çünkü; gençliğin heyecanı, olgunluğun azmi ile işte oradalar…
Portakal çiçeği kadınlar…

https://www.sozcu.com.tr/2018/yazarlar/bekir-coskun/portakal-cicegi-kadinlar-2364110/

Akıl var, mantık var… Evet, izan diye bir şey var

Okuyorum raporlarımı…
Doktor değiller AMA ben artık bir nevi doktorum…
Psikolojik eğitimim var ama psikolog değilim…
İşaretleyeceğim ÖNEMLI YERLERI ki anlasınlar…
Yıllar oluyor bakmıyorum raporlara, şimdi anlıyorum neden adamların bana…
Neden ölmedin? Diye soru yönelttiklerini…
Bilemezse beyaz önlüklüler bir şeyi, çıkamazsa işin içinde HAVALE…
Doğru psikolojik sorun diye. Neler neler yazmışlar…
Sorarım kendime, okuyorsunuz işte…
Ki…
>>> Hiçbir şey bilmiyorsunuz <<<
Bir insan, bu kadar ağır bir depresyonla, klinik vaka…
BU KADAR BASKIYA RAGMEN…
Neden hala hayatta?

Evet…
Suçluyorum kendimi, bu doğru…
AF ETMIYORUM, ETMEYECEGIM kendimi…
Ama gerçekten bu kadar ağır bir depresyonda olsam, kaza 1989 yılında gerçekleşti, bu yıl 2018’i yazıyoruz ben neden hala kafayı bir iyice yemedim, neden hala bu kadar BASKIYA göğüs gerebiliyorum?

Sevgi kardeşim sevgi…
Sevdiklerimden, kalbimde olanlardan gördüğüm ilgi beni ayakta tutan…
Sevginin gücü, en güzeli aşk ile…
Kini, nefreti, her türlü zorluğu yendi!

Yok, yok beyaz önlüklü cici hanımlar ve beyler…
İnsandan insana fark var…
Sığdıramazsınız beni herhangi bir çekmeceye…
Sığmam…
Ben…
Deli Önderim!

Annem diyor…
“Hapis falan umurumda değil, isterse kalan ömrümü hapiste geçireyim…
Yakarım orayı, cayır cayır yakarım. Bana sen lazımsın, kendine dikkat et, vallahi billahi yakarım!”
Yapar mı?
Yapar…
Benim Kara Mediha’m yapar!

Daha dur bakalım bu çeyrek neler görecek?

Mahkemeden geliyorum…
Allah cümlemizi korusun, ilanları okudum. Açık arttırmayla haraç mizaç satılan mallar…
Benim meselem başka, memuriyeyi beklerken okudum ilanları…
Yüzümün >>> AK ile <<< çıktım işin içinden, aldım >>> temiz <<< kâğıdını…
Gelecek daha bir, iki şeyler ama önemsiz. Yani tam bitmedi gibi(!)

İster inan ister inanma…
Hukuk alanında…
Bir bu kalmamıştı tecrübe etmediğim, çok şükür bunu da ettim. Hem bilgi hem fikir sahibiyim…
Biraz dinleneyim, berbat bir gece geçirdim. Feci ağrılarla uyandım…
Bu hava değişiklikleri mahvediyor beni…
Beden alışana kadar daha çekeceğim, bir hafta kadar sürer eğer havalar yine değişmezse…
Başkana eMail yollayacağım, hani tepemi attırdılar ya…
Elimdeki tüm raporlarla, tipime bakıp beni sağlıklı insan sanıyorlar…
Yanıldıklarını, ne kadar ayıldıklarını ispatlayacağım onlara…
Baktım olmadı, söz dinlemiyorlar…
Hadi oğlum başka kapıya, doğrudan bir sepet havası çalacağım anlayışsız insanlara.

Gerçek şu ki istesem neler yaparım neler…
Bir, ikincisi şu sağlık sorunları olmasa. Her şey yasalara uygun olsun istiyorum hem burada hem orada.