Uyuşturucu, yazmışımdır yoğurdu

Paket, paket…
Uyuşturucu, ağrı kesici…
Sindirim sistemi, yoğurt çaresi!

Doktordan geliyorum, yeni bir paket…
100 tane içeriği…
3×20=60 Miligram…
Ne olacak böyle Önderin bu hali?

Vücut dili I. ders “Diplomatik fotoğraf”

Egemen olan…
Yani alfa “hayvan”
>>> her zaman <<< solda olmaya, kendini soldan çektirmeye, görüntülenmesine özen gösteri!

NEDEN?

Bunu neden yapar?
Cevabı çok basit; kimin eli kimin üstünde?
Dikkat et, damadın eli üste, kerevizin altta kalıyor…
Bu…
Gülüm bu mesele senin mesleki alanına girer, bilinçaltına verilen mesaj!

>>> dikkat et bundan sonra buna <<<
Silahtan tut, adap- ı muaşerete…
Bombadan, diplomasiye…
Öğretebileceğim çok şey var, aktarabileceklerim, paylaşabileceklerim…
AMA…
Önder, eski Önder değil…
Can çekişiyor, kimseni haberi yok bundan!

Değersiz yalnızlık…

20 Mayıs 2019

Atatürk’ün Milli Mücadele’yi başlatmak için Samsun’a çıkışının 100. Yılı;
Böylesine önemli günlerde Atatürk’ün Cumhuriyetimizi kurarken ortaya koyduğu ilkeler de hatırlanmalı, bugünle karşılaştırılmalı.
Başlayalım;
– İÇİŞLERİNE KARIŞMAMA, KARIŞTIRMAMA
Atatürk’ün temel ilkesi; “başka devletlerin işlerine karışmamak; kendi iç işimize de başkasını karıştırmamak”.
Ama AKP dönemindeki manzara şu;
Suriye’de iç savaşta taraf, Balkan ülkelerinin hemen hepsiyle kendi eliyle besleyip büyüttüğü FETÖ yüzünden kavgalı, Ortadoğu’da AKP’nin “devlet nişanı” taktığı Araplar tarafından bile nefret edilen ülke.
İçişlerine karıştırmama ilkesinde durum daha vahim;
ABD bastırınca Rahip Brunson’un, Almanya bastırınca Deniz Yücel’in apar topar serbest bırakıldığı ama iş Türk vatandaşlarına gelince ifade özgürlüğünden “terör suçu” çıkaran bir yargı; Artık hükümetin beğenmediği seçim sonuçlarının bile yargı yoluyla iptal edilebildiği bir devlet sistemi.
– DIŞ YARDIMA MUHTAÇ HALE GELMEME
AKP döneminde tam da Atatürk’ün “yapmayın” dedikleri yapıldı; Türkiye’nin milli servetleri tek tek -hadi peşkeş demeyelim- satıldı. Ama bu satışlar bile iktidardakilerin yüzlerce odalı yazlık/kışlık saraylar kurarak, tek kişiye birkaç süper lüks makam otosu tahsis ederek tavizsiz uyguladığı “itibardan tasarruf olmaz” ilkesine yetemedi.
Ödedikleri vergilerle o “itibarı” sağlayan vatandaşlar bugün beş kuruşa, ülke maliyesi de beş sente muhtaç. -Sahi, Çin’den alınan 3.6 milyar dolar kredi için ne sevinçli açıklamalar yapmıştı değil mi mevcut Maliye Bakanı. O kredi ki, Doğu Türkistan’daki Çin işkencelerinin görmezden gelinmesinin önünü de açmadı mı?-
– MİLLİ DIŞ POLİTİKA
AKP döneminde, “dış politikada bir grubun değil, milletin çıkarlarını izleme” ilkesi yerine, Müslüman Kardeşler ideolojisinin peşine düşüldü. Ortadoğu halkları, izlenen mezhepçi dış politika nedeniyle Türkiye’ye düşman oldu. Sadece Suriye’de milyonlarca kişi yerinden oldu/öldü. İdlib’de cihatçı teröristlerin kurmaya çalıştığı “Emirlik” de, Fırat’ın doğusunda PKK terör örgütü bağlantılı oluşum da hep izlenen
yanlış politikaların bize mirasları oldu.
– DAİMA BARIŞTAN YANA OLMAK
Suriye savaşının ilk zamanlarında ABD ile birlikte kotarılan “eğit-donat” programlarını unutmaya imkan var mı? O programlarla Türkiye’de eğitilenler, Esad rejimine karşı savaşmaya gönderilmedi mi? Gönderilenler tek kurşun sıkmadan IŞİD’li teröristlere katılmadı mı? Libya’da militanlara uçaklarla milyon dolarlar gönderilmedi mi? Yemen’deki savaşta, hatta Filistinliler arasında bile taraf olunmadı mı?
– GERÇEKÇİ DIŞ POLİTİKA
“Ortadoğu’da bizden habersiz yaprak kımıldamaz” söylemiyle başlayan Neo-Osmanlıcılık hayalleri, Türkiye’nin hemen her yerde dışlanmasına neden oldu; Mesela Palermo’daki Libya zirvesinde, Türk heyetinden gizlenerek “zirve içinde zirve” düzenlendi. Bizimkiler dışlandıklarını öğrenince “protesto” edip, zirveyi terkettiler.
Son olarak da Türkiye’nin tam üye olduğu NATO’da devir teslim törenine, Kıbrıs Rum Yönetimi davet edildi. AKP hükümeti ne yaptı? Elbette protesto etti. Hep de en şiddetlisinden…
– DÜŞMANLARI BİRLEŞTİRMEK
Atatürk’ün ilkelerinin hiçe sayıldığı dış politikada, AKP tek bir şeyi başardı;
Düşmanları birleştirdi;
– Türkiye, biriyle savaş halindeki İsrail ve Suriye’nin ikisiyle de kavgalı. Her iki ülkede de Büyükelçimiz yok.
– Hemen her konuda düşmanlık içindeki ABD ve Rusya, AKP’nin Suriye’deki “çok boyutlu” politikasının tüm boyutlarına karşı uzlaştı; Ne Washington, ne de Moskova İdlib’de “cihatçı teröristler” görmek istemiyor. Oysa AKP’nin “büyük başarı” gibi lanse ettiği Soçi anlaşması, Türkiye’yi İdlib’deki cihatçılara “garantör” haline getirmedi mi? Ya da AKP’lilerin “beka tehdit sıralamasında” en öne koyduğu PKK uzantısı PYD-YPG, hem Rusya, hem de ABD tarafından “meşru aktör” olarak görülmüyor mu?
– Ege ve Akdeniz’de İtalya’dan ABD’ye, Mısır’dan Rum-Yunan ikilisine, İsrail’e kadar tüm ülkeler birleşti. AKP’li yetkililerin “kardeş” ilan ettikleri Katar bile, Türkiye’nin hem ekonomik, hem askeri çıkarlarına karşı oluşan bu gruba “en ön sırada” dahil oldu. İş o kadar büyüdü ki; ABD’nin Türkiye’ye resmen Büyükelçi olarak atadığı David Satterfield, geçen hafta Lübnan’a gidip, “deniz-kara sınırları” görüşmesi yaptı. Amaç net; İsrail ile Lübnan arasındaki anlaşmazlığı çözüp, Akdeniz’deki –Türkiye’ye karşı kurulmuş gibi duran- ittifaka dahil etmek.
Atatürksüz 19 Mayıs afişi bastırmaya kalkan zihniyetin izlediği dış politikanın Türkiye’yi getirdiği nokta tam da bu; “Değersiz yalnızlık…”

https://www.sozcu.com.tr/2019/yazarlar/zeynep-gurcanli/degersiz-yalnizlik-4857335/

Geçen gün orospu çocuğunun dediğini duydunuz mu bilmem?

„…Erdoğan bu ekonomik saldırıyı yapanlara ilişkin verdiği mesajda; “Seçimleri atlattıktan sonra bunların oyunları bozulacak.“ ifadelerini kullandı.“

Neden seçim sonrası?
NEDEN…
Hep seçim sonrası???

10:34 / 11:34

Dolar 6,05
Euro 6,75
Çeyrek altın 406,70
Borsa 85724

13:00 / 12:00

Dolar 6,05
Euro 6,75
Çeyrek altın 406,63
Borsa 85699

14:21 / 13:21

Dolar 6,05
Euro 6,75
Çeyrek altın 406,65
Borsa 85179

oku

oku

oku

14:21 / 13:21

Dolar 6,05
Euro 6,75
Çeyrek altın 406,65
Borsa 85179

15:36 / 14:36

Dolar 6,05
Euro 6,76
Çeyrek altın 405,60
Borsa 85045

Borsada 84 binler telaffuz edilmeye başlandı, haberiniz ola…
94 senelik arayı bilmem ama…
Trenden ineli çok olmakla birlikte…
2002’den bu yana…
Dincilerin intikamı, pardon “iktidari”
Amcık ağızlılar fos çıktı be, yirmi seneyi bile dolduramadan…
Belki asılacaklar!?

Sahi ne oldu tanzim satışlar…
Daha ne kadar zamları geri tutabileceğinizi sanıyorsunuz?
Ortalık yangın yeri…
Birinci elden aldım haberleri!